poniedziałek, 14 grudnia 2015

Jesienne zmory...czyli maluch chory...


Jak już zauważyliśmy, nasze dzieci chorują w miesiącach zaczynających się na literkę L...
W tym roku - luty zaliczony, w lipcu o dziwo - jakoś się udało nie chorować, może dlatego że połowę lipca spędziliśmy w klimacie śródziemnomorskim. Niestety przyszedł listopad i ....odliczałam aż do 19 ... Dokładnie tego dnia Tata miał urodziny...przygotowałyśmy tort, przyszła najbliższa rodzinka na kawkę i ....zaczęło się. Amelka chodziła po domu od ściany do ściany, marudziła, popłakiwała i mówiła, że boli ją głowa. Na noc dostała ibuprofen, rano obudziła się "zdrowa". Poszła do szkoły, nie minęła godzina już do mnie dzwonili, że płacze, że jest niewyraźna i że ma gorączkę. Okazało się że ma strasznie "zawalone" zatoki. Biedna nie mogła oddychać przez nos przez kilka dni, po upływie tygodnia zaczęła wracać do zdrowia. Niestety po kilku dniach w szkole znów się zaczęło...ponownie zatoki. Pierwszy raz tak ją trzyma katarzysko!!! Mamy połowę grudnia i nadal walczymy, jak na razie bez antybiotyku, ale nie wiem jak to się skończy. Trzymajcie kciuki za szybki powrót do zdrowia :). Na szczęście nie czuje się źle i właściwie żyjemy "normalnie" - nie siedzimy zamknięci w domu. Dziś byliśmy na pobraniu krwi - pierwszy raz w życiu nie niemowlęcym Amelki. Był płacz, histeria ...biedna zestresowała się tak strasznie, że po powrocie bolał ją brzuszek. Na szczęście po "tylko" 2 godzinach płaczu uspokoiła się i potem uśmiechnięta poszła do szkoły. :)


Od niedawna biorę udział w świetnej akcji zorganizowanej na stronie szczepimy.com.pl/  jest to kampania zachęcająca do szczepień przeciwko pneumokokom.

"Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!" to ogólnopolska kampania społeczno-edukacyjna, której celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat zakażeń pneumokokowych oraz zachęcenie rodziców do szczepienia dzieci w celu zapobiegania groźnym dla życia i zdrowia chorobom wywoływanym przez pneumokoki.
Dzięki kampanii dowiedziałam się że i zapalenie zatok może być wywołane przez pneumokoki - więcej informacji o chorobach i ich objawach możecie przeczytać tutaj pneumokoki- choroby i ich objawy  
Oraganizatorem tej kampanii jest Fundacja Aby Żyć

Warto poczytać, znajdziecie tam bardzo dużo ciekawych informacji, jest również krótki wywiad ze mną  - Wywiad

Na stronach szczepimy.pl możecie zadać pytanie do eksperta, dowiedzieć się o akcjach darmowych szczepień oraz pobawić się w organizowanych konkursach. Zapraszam Was do zabawy i wspólne pokazywanie języka pneumokokom. Nie będę nikogo namawiać na szczepienie, nie będą nikogo oceniać, zachęcam do poczytania rzetelnych informacji, a może choć 1 z Was zdecyduje się i zaszczepi swojego malucha!


Jeśli chcecie wziąć udział w akcji - zrócie sobie zdjęcie :P jak wyżej i opublikujcie je na facebooku podpisujęc #PokazJezykPneumokokom :) im nas wiecej tym weselej :) Szerzmy razem wiedzę na temat tego bakcyla :D pozdrawiamy!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...