wtorek, 19 stycznia 2016

Pierwsza encyklopedia - ciało człowieka


Po raz pierwszy piszę na blogu o książce, w sumie nie wiem dlaczego, przecież mamy w domku kilka perełek, które uwielbiamy my (rodzice) i nasze córy. 

Ta książka, o której dziś napiszę, uratuje niejednego rodzica przed nawałem pytań. W końcu nadchodzi ten czas, tzw: "mioliona pytań". Pewnie nie Jedna z Was lub nie Jeden z Was usłyszał lub niedługo usłyszy: mamo a co to?, tato a skąd to?, mamo a czemu?, mamo, tato....i tu pojawiają się czasem niezręczne pytania o płeć, skąd się biorą dzieci itp itd" Z całego serca polecam WAM pierwszą encyklopedię - ciało człowieka. 

Niedawno braliśmy udział (i nadal jesteśmy z nimi całym serduchem) w akcji pokaż język pneumokokom organizowanej na stronie Szczepimy - ZAPRASZAM na wpis Pneumokokom mówimy : SZCZEPIMY!  Kilka dni temu dostałyśmy od Fundacji Aby Żyć  tą książeczkę i jestem nią zauroczona :) Dokładnie ją przestudiujemy z moimi dziewczynkami.  

Kolorowe, zabawne, "proste" ilustracje pomogą waszym pociechom zrozumieć jak zbudowane jest ciało, jak należy o nie dbać.
Książka podzielona jest na pięć rozdziałów i ostatni dział to tzw podsumowanie. Po każdym rozdziale jest część tzw "sprawdź się". Któż nie lubi wyzwań, zadań?!Z książki dowiemy się jak mogą różnić się ludzie np wzrostem, sylwetką, kolorem skóry lub włosów.Jak z upływem czasu zmienia się nasze ciało - i tu odpowiedz na pytanie "po co babci laska? " 

Bez większych problemów odpowiemy na pytanie czemu tata różni się od mamy :)

 i skąd się biorą dzieci? :D


Jeśli czeka nas wizyta u lekarza, w szpitalu lub u dentysty? Też jest na to odpowiedź czego możemy się spodziewać.
Poznamy wspólnie nasze zmysły i organy
dowiemy się :


PolecamDziękujemy za tak wspaniały prezent !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...