wtorek, 14 kwietnia 2020

Córka gliniarza. Rock Chick. - Kristen Ashley

Córka gliniarza. Rock Chick – Kristen Ashley
Autor: Kristen Ashley

Tytuł:  Córka gliniarza. Rock Chick

Wydawnictwo: Wydawnictwo Akurat

Premiera: 18.03.2020 r.

Opis wydawnictwa: 

Indy Savage, właścicielka niewielkiej księgarni, ma wszystko, o czym mogłaby zamarzyć. No... prawie. Do pełni szczęścia brakuje jej tylko jednego – najprzystojniejszego mężczyzny, jakiego kiedykolwiek spotkała, czyli Lee Nightingale’a, do którego wzdycha od lat. Chłopak jednak wydaje się odporny na jej zalotne spojrzenia, czarujące uśmiechy i czułe słówka. Zniechęcona ciągłymi niepowodzeniami Indy postanawia nie marnować więcej czasu na starania, które i tak nie przynoszą efektów. Od teraz będzie się trzymać od Lee z dala.

Ale wkrótce ich drogi znów się przetną. Kiedy pracownik Indy gubi worek diamentów, ściągając na siebie niebezpieczeństwo, dziewczyna chce mu pomóc, ale wpada w poważne tarapaty. Tylko jedna osoba może ją z nich wyciągnąć. Jest nią oczywiście Lee, który prowadzi prywatną agencję detektywistyczną i który wreszcie sobie uświadamia, że Indy nie jest mu obojętna.


 
***************************************************************
 
Nazywam się Indy Savage, mówią na mnie Indy, jestem córką Toma Savage'a i zna mnie praktycznie każdy gliniarz, nawet żółtodzioby. Większość kumpli taty zwróciła na mnie uwagę, kiedy skończyłam szesnaście lat. Problem w tym, że gdyby któryś mnie tknął (nawet jak już byłam pełnoletnia), pozostali by go zastrzelili.” 


   Indy to piękna młoda kobieta. Jak sama o sobie mówi: moje ciało to zarazem dar i przekleństwo”. Ma najlepszą przyjaciółkę Ally, z którą w wieku 8 lat zawarły pakt krwi. Postanowiły, że Indy poślubi Lee – brata Ally. W wieku szesnastu lat, Indy po raz kolejny dostaje kosza. Lee twierdzi, że jest dla niego jak siostra, więc dziewczyna postanawia się wycofać. Nie bardzo chce dorosnąć, bo po co robić takie głupstwo. To typowa rockowa laska. 
 
Obecnie prowadzi księgarnię odziedziczoną po babci. Jej ekipa nie jest do końca „normalna”. Przez dziesięć lat skutecznie unika miłość swojego dzieciństwa. A nie jest to proste zadanie, bo ich rodziny przyjaźnią się od zawsze. Indy w wieku 5 lat straciła mamę i to właśnie pani Nightingale opiekowała się nią jak własną córką. Spotkania rodzinne w tej policyjnej bandzie są codziennością. Wszyscy od zawsze czuli, że Indy i Lee kiedyś będą razem. Takie otoczenie nie sprzyja postanowieniu Indy, żeby nie zbliżać się do Lee. 


Lee to przystojny mężczyzna, prowadzi pewne interesy, o których głośno się nie mówi. Budzi respekt. Nawet najlepsi gliniarze darzą go szacunkiem. Ma opinię kobieciarza „nie działą „powoli”. W jednej chwili na ciebie patrzy, w drugiej znika z kokardką z twoich majtek, zabierając je na pamiątkę.” Od lat jest blisko Indy, pomimo tego, że dziewczyna go unika. Pewnego dnia, wskutek fatalnych zdarzeń, znajduje Indy w swoim łóżku. Postanawia zrobić wszystko, by tym razem mu nie umknęła i już zawsze była jego. Ma przecież na nią oko od momentu, gdy trzymał ją za rękę na pogrzebie jej matki.

Dlaczego Lee tak długo zwlekał?

Od małego jesteś cholernie śliczna. Pragnąłem cię, ale byłaś dzikim dzieckiem, wszyscy wiedzieli, że lubisz jeździć po bandzie. Nie chciałem się do ciebie zbliżać póki się nie uspokoisz.”


https://www.instagram.com/p/B-RhsFLBwlF/Czy dojrzali już Indy i Lee będą mogli rozkochać się w sobie na nowo, gdy za ich plecami świszczą kule, wybuchają samochody, a Indy stała się „obiektem do zdobycia” dla miejscowego mafiosa? 
 
W książce „Córka gliniarza” bardzo dużo się dzieje. Jest to typowy romans sensacyjny. Sporo bohaterów, czasem można się pogubić kto jest kim, kto jest dobry, a kto zły. Typowy dzień Indy to: poszukiwanie zaginionych diamentów, strzelaniny, porwania, trupy, tajemnice, zaskakująca plantacja marihuany i nowe nieoczekiwane przyjaźnie. 


Mi się bardzo dobrze czytało tę pozycję. Sporo w niej humoru, ale i nie zabraknie akcji. Jeśli lubisz historie, które wydają się trochę niewiarygodne, bohaterki, które pomimo swoich nieodpowiedzialnych zachowań zawsze wychodzą cało z opresji, to ta książka jest dla ciebie! Ja polecam. Nie jest to powieść, która wbije Cię w fotel, ale na pewno spędzisz przy niej miło czas. 
 


Dziękuję Wydawnictwu Akurat za egzemplarz książki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...