piątek, 30 listopada 2018

Seria Kaci Hadesa Tille Cole


 Seria Kaci Hadesa od Tillie Cole


Na dzień dzisiejszy wydane są trzy części tej serii. Wydaniem tej serii zajęło się Wydawnictwo Editio Red  - Kaci Hadesa - EDITIO 

Miałam już przyjemność przeczytać wszystkie trzy dostępne w Polsce części :) Już w przygotowaniu są kolejne dwie. 


*źródło lubimy czytać
 
Autor: Tillie Cole
Seria: Kaci Hadesa
Wydawnictwo: Editiored


Część : 1. To nie ja, kochanie
Ilość stron: 376
Opis wydawnictwa: 

Wiele lat temu dwoje dzieci z kompletnie różnych światów złączyła nierozerwalna więź, która zmieniła ich życie na zawsze.

Salome, jedna z Przeklętych, zna tylko jeden sposób na życie - pod rządami proroka Dawida. W społeczności, którą nazywa rodziną, nie zaznaje niczego poza poniżeniem, wykorzystywaniem i restrykcyjnymi regułami wiary. Nic nie wie o życiu poza murem, który tworzy zamkniętą klatkę. Do czasu, gdy zmuszona jest uciec od wszystkiego, co znała, do przerażającego świata na zewnątrz, naznaczonego grzechem i cierpieniem. Ratuje ją ktoś, o kim nigdy nie zapomniała, ale nie wierzyła, że jeszcze kiedykolwiek go zobaczy...
River zwany "Styxem" został wychowany wśród członków gangu motocyklowego, w świecie pełnym szybkiego seksu, alkoholu i narkotyków. W wieku 26 lat niespodziewanie stanął na czele grupy, co nie wszystkim się spodobało. Mężczyzna, który od dziecka zmagał się z wadą wymowy, szybko nauczył się, jak zamknąć usta krytykom. Mocne pięści i żelazna szczęka oraz umiejętne posługiwanie się nożem, zapewniły mu należny szacunek i reputację człowieka, z którym lepiej nie zadzierać. Styx ma w życiu jedna zasadę - żadnej bliskości, z nikim, a już na pewno nie z kobietą. Trzyma się jej do czasu, aż niespodziewanie ratuje piękność, która wydaje mu się znajoma. Czy jego serce otworzy się na miłość Mae?

***
"Grzeszenie nigdy nie było tak dobre"

W tej części poznajemy i uczestniczymy w życiu szefa gangu motocyklowego – Styxa, zwanego Milczącym Katem oraz Salome (Mae) jednej z Przeklętych, kobiety przeznaczonej na żonę Proroka. Spotykają się raz, na krótką chwilkę… w dzieciństwie. Dwa różne światy, dwoje tak od siebie różnych ludzi, a jednak w głębi duszy ciągle są razem. Ta historia, to co ich spotkało było takie... Brudne?!
Nie zawsze miłość jest piękna i słodka, choć czy ta miłość nie jest piękna? Jest, choć okoliczności sprawiają, że wszystko wokół jest popaprane, zbrukane, brutalne, grzeszne....

"Wszystko głośno przemawia za tym, że powinniśmy być razem: nasza wiara, wychowanie, zainteresowania. Ale to nie wszystko. Potrzebne jest to czyste, pierwotne pożądanie. To połączenie, którego nie da się opisać... to żarliwe przekonanie, instynktowna wiedza, że ktoś jest przeznaczony tylko i wyłącznie tobie. Miłość jest transcendentna."
***


Część : 2. Uleczę Twe serce.
Ilość stron: 376
Opis wydawnictwa: 
Kiedy uroda staje się przekleństwem, wiara kajdanami, a otaczający świat nurza się w odrażających grzechach, tylko miłość może przynieść wyzwolenie i ulgę. Ale gdy uczucie łączy istoty z innych światów, muszą się one wyrzec swej przeszłości, swych przekonań i całkowicie zawierzyć sercu.
Piękna Delilah o złotych włosach i cudownym ciele wychowała się w sekcie. Wierzyła, że jest przeklęta, a ocaleć może tylko dzięki absolutnemu posłuszeństwu świętemu prorokowi, który objawiał jej wolę samego Boga. Kiedy wbrew swojej woli znalazła się wśród gangsterów, w świecie pełnym seksu, głośnej muzyki i zakazanych uroków życia, jedyne, czego pragnęła, to powrotu do swojej społeczności. Jednak gdy jej opiekunem został bezwzględny, zatwardziały grzesznik, jej pełne lęku serce zupełnie nieoczekiwanie drgnęło!
Przystojny Kyler, wiceprezes najbardziej przestępczego klubu motocyklowego w Stanach, kocha szybką jazdę, alkohol, towarzystwo swych klubowych braci, adrenalinę i piękne kobiety. Z życia korzysta pełnymi garściami, póki nie otrzymuje rozkazu zaopiekowania się niezwykle seksowną blondynką o dużych piersiach i pełnych ustach. Bardzo szybko orientuje się, że Delilah zawładnęła nim bez reszty. Zakochuje się w niej i wszystko się zmienia...
Gdy kochasz, miłość spali każdy grzech!

***

W tej części opisana jest relacja pomiędzy Kylerem, zastępcą i przyjacielem Styxa oraz Delilah jedną z Przeklętych, uratowanych ze szponów Sekty. Ona przekonana jest, że jej uroda to dzieło szatana, który pragnie, aby sprowadziła mężczyzn na złą drogę. Wierzy, że nikt nigdy nie pokocha jej czystą miłością. On uczony od dziecka, że kobiety są tylko dla męskiej uciechy, a nie po to by je pokochać. Jak potoczą się losy dwojga ludzi, których podejście do miłości i piękna jest tak różne?  Czy znajdą złoty środek do celu, którym jest wiara w bezwarunkową miłość?

„ - Uroda nie ma dla mnie żadnego znaczenia.
- Ponieważ jesteś piękna. Obydwoje jesteśmy. Atrakcyjni ludzie zawsze pieprzą, że dla nich uroda nie jest ważna.”

 ***


Część : 3. Uleczone dusze
Ilość stron: 376
Opis wydawnictwa: 
Kto uwolni piękną, ciemnowłosą dziewczynę od demona z przeszłości, musi liczyć się z tym, że ocalona piękność przy nim pozostanie. Nawet jeśli wybawicielem jest Flame - morderczy szaleniec, czujący w żyłach tylko płomienie, które nigdy nie gasną. Płomienie, które karmią się wspomnieniami straszliwszymi niż nóż, krew i jad węża. Każdy, kto dotnie Flame'a, musi zginąć. Każdy, ale nie Maddie.
Mała Maddie o ogromnych, zielonych oczach wychowała się w sekcie. Przeszła przez piekło potwornych rytuałów. Od dzieciństwa bita, niewolona i krępowana łańcuchami, została uwolniona przez członków najbardziej przestępczego klubu motocyklowego w Stanach. Wolność okazała się tak piękna i niesamowita! Jednak oprawcy z sekty nie mieli zamiaru zrezygnować ani z dziewczyny, ani z jej sióstr.
Ponury, groźny i szalony Flame, wciąż krwawiący z ran, które sam sobie zadaje. Nawet bracia z klubu starają się schodzić mu z drogi. Widzieli, jak zabija. Śmierć, którą zadał samozwańczemu prorokowi, była straszna. Ale dzięki tej krwawej zemście coś się zmieniło. Mała Maddie dotknęła jego serca i nie spłonęła. Pokochała go. A on od tej chwili zrozumiał, że zrobi wszystko, aby nikt nigdy więcej nie skrzywdził zielonookiej Ślicznotki.
Kochaj. Trwaj. Ulecz go. Jest twój.

***

Trzecia część, jak do tej pory według mnie najlepsza. To historia, Flame’a, najbardziej szalonego i brutalnego z Katów i młodszej siostry Mae – Maddie, Przeklętej, która w Sekcie miała najbardziej brutalnego „opiekuna”. Zarówno On jak i Ona przeszli w swoim życiu piekło, z którego nie mogą lub nie chcą się wydostać. Czy wielbiący ból Flame i mająca za sobą zbyt wiele bólu Maddie będą mogli sobie pomóc? Czy dwoje ludzi, bojących się dotyku innych będą mogli dotknąć siebie nawzajem?  Jest to piękna, bolesna miłość... pełna strachu, szaleństwa, ale i zrozumienia oraz akceptacji.

"Czymże są słowa? Czasami jedno spojrzenie oczu, jeden rumieniec mówią wszystko. Słowa mogą zranić. Milczenie może uleczyć."

***

Z niecierpliwością czekam na kolejne części, a z tego co widać na koncie Instagram autorki jest już 8 części. Każdy z bohaterów drugiego planu, jest bardzo dobrze wykreowaną postacią. Czytając, czujemy, że są dla siebie rodziną i  chcemy poznać również ich historie. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...