środa, 2 marca 2016

Jak zrobić piniatę? Instrukcja krok po kroku.

Przed urodzinami Amelki przewertowałam pół wujka Google w temacie - PINIATA :)

 


Nie organizowałam żadnej imprezki w klubie dla dzieci z placem zabaw. Wolę zaprosić dzieci do domu, mogą się razem pobawić, a nie szaleć w tzw kulkach - każde sobie. Choć wiadomo, w takich klubach można skorzystać z animatora - wtedy to co innego.  Przygotowałyśmy wspólnie (po raz pierwszy w życiu) kolorową piniatę na słodkości. Zabawy było przy tym sporo. 

Jak zrobić piniatę - krok po kroku. Zapraszam :)


Należy przygotować:
  1. Balon
  2. Kawałki gazet
  3. Klej (ja zrobiłam z mąki i wody)
  4. Kolorowe bibuły
  5. Słodycze

Dmuchamy balon, dokładnie zawiązujemy. Obklejamy gazetami - tak aby dół balonu tam gdzie go się dmucha został nie obklejony. Najlepiej robić to w większej misce. Pozostawiamy do wyschnięcia.Powtarzamy obklejanie 5- 6 razy za każdym razem pilnując, by kolejna warstwa wyschła. Od 2 warstwy kleiłyśmy gazety wycięte w paski - raz pionowo, raz poziomo by widzieć gdzie zaczęłyśmy i gdzie kończymy. 

                        

Tniemy bibułę w paski (najlepiej z rolki ) szerokość dowolna. Nacinamy z jednej strony paseczki. Obklejamy dookoła balon (tym razem użyłyśmy zwykłego kleju w sztyfcie - nie jest tak "mokry"       i bezpieczniej by nie porwać delikatnej bibuły. 
Przygotowujemy słodkości - duuuużo słodkości. 
Przebijamy balon w miejscu gdzie pozostał nieobklejony. Wyciągamy balon. Z obu stron można zrobić dziurki i przełożyć sznurek żeby można było piniatę powiesić. Przez otwór wkładamy słodycze.
Gotową piniatę wieszamy - jeśli mamy gdzie lub wykorzystujemy np tatę do jej trzymania :P 

 Udanej Zabawy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...