wtorek, 26 lutego 2019

Idealny mężczyzna - Kristen Ashley Idealny mężczyzna
Kristen Ashley


Autor: Kristen Ashley
Tytuł: Idealny mężczyzna
Seria: Dream Man / Mężczyzna marzeń
Wydawnictwo: Akurat
Ilość stron: 544
Data premiery: 20 luty 2019

Opis wydawnictwa: 

Cztery lata temu Mitch Lawson wprowadził się do mieszkania naprzeciwko Mary Hanover, a ona od pierwszego wejrzenia zakochała się w wysokim, przystojnym i świetnie ubranym detektywie. Wie, że Mitch nigdy nie odwzajemni jej uczucia, jest przecież z innej ligi. Co nie zmienia faktu, że to mężczyzna jej marzeń. Niespodziewanie Mara zostanie opiekunką dwojga dzieci, a detektyw zaoferuje swoją pomoc… choćby w postaci cudownego masażu stóp. Mara pamięta o tym, kim jest i skąd pochodzi. Ma bolesną świadomość, że Mitch jest po prostu dla niej za dobry. On jednak uważa inaczej; spróbuje przekonać Marę, żeby odcięła się od swojej przeszłości. Chciałby stworzyć z nią rodzinę, ale odkryje, że musi chronić ją przed zupełnie nieoczekiwanymi zagrożeniami i groźnymi przestępcami, którzy będą próbować ich rozdzielić.


Zanim zaczęłam czytać tą książkę, zastanowiłam się nad tym, czy istnieje mężczyzna idealny? Czy istnieje człowiek idealny? Może to, co dla mnie jest idealne dla kogoś innego będzie normalne? W jakich kategoriach powinniśmy klasyfikować ludzi? Czy w ogóle powinniśmy ich klasyfikować?
Świat głównej bohaterki podlega właśnie takiej klasyfikacji. Mara ocenia ludzi według własnej skali.


„ Świat Mary ma swoje strefy: od jedynek do trójek, od czwórek do szóstek
i od siódemek do dziesiątek.”

Mara Hanover to 31 letnia ekspedientka pracująca w sklepie z materacami. 13 lat temu opuściła dom rodzinny i nie utrzymuje kontaktu z rodziną. Jedyną "bliską" jej osobą jest kuzyn Bill i jego dzieci. Mara jest kobietą, która nie wierzy w siebie oraz swój wygląd. Uważa, że jest co najwyżej „dwójką i pół”. Platonicznie zakochuje się w swoim sąsiedzie detektywie Mitchu Lawsonie.  Przekonana o tym, że nigdy między nimi do niczego nie dojdzie, bo on to „dziesiątka i pół”, nie może uwierzyć w to, że jej obiekt marzeń zwraca na nią uwagę. Gdy przystojny sąsiad oferuje jej pomoc przy zepsutym kranie, Mara nie potrafi ukryć swojego zaskoczenia. 


 "Ludzie z przedziału siedem do dziesięć nawzajem się przyciągają i bardzo rzadko, jeśli w ogóle, zauważają kogoś poniżej siódemki... Jeśli się było w moim przedziale, głupotą było celować wyżej niż w trójkę. Ktoś z górnego przedziału oznaczał ni mniej, ni więcej tylko złamane serce." 

Czy zwykła sąsiedzka przysługa, może skończyć się randką? Czy rzeczywiście ten przystojny mężczyzna mógłby zwrócić uwagę na „zwykłą dwójkę i pół”. Czy może jednak w oczach detektywa i innych mieszkańców Mara jest kimś zupełnie innym: piękną kobietą, mądrą dziewczyną, wspaniałą przyjaciółką, dobrą koleżanką czy kochającą ciocią?
Gdy pewnego dnia, przez przekręty Billa, Mara musi zaopiekować się dziećmi, przekona się, że ma wokół siebie ludzi, którym na niej zależy.
„Idealny mężczyzna” to nie jest typowy romans. To książka pełna emocji, ukazująca krok po kroku rozwijające się uczucie pomiędzy głównymi bohaterami, ale także pomiędzy nimi i dziećmi, którymi z dnia na dzień musieli się zaopiekować. Jest to romans pełen zwrotów akcji, podsycony sporą dawką sensacji. Policja, mafia, gang motocyklowy to tylko część tego co Was czeka. Jest również kilka bardzo wzruszających momentów.

Czy Mara uwierzy, że jest osobą, którą może pokochać Mitch?
Czy Mitchowi uda się przekonać Marę, aby dała im szansę?
Czy przeszłość Mary zniszczy rodzące się pomiędzy nimi uczucie?

Aby odpowiedzieć na te i kilka innych pytań powinniście sięgnąć po lekturę Idealnego mężczyzny. 
 

Warto również po nią sięgnąć z kilku innych powodów. Jest to książka o tym, jak niska samoocena potrafi podciąć nam skrzydła. Jest to książka o tym, że warto wierzyć w siebie, że należy stawiać sobie wysoko poprzeczkę i starać się dążyć do celu, a nie odpuszczać już na samym starcie. Jest to książka o tym, że warto walczyć z własnymi demonami, nie wstydzić się przeszłości, a w przyszłość kroczyć z podniesioną głową. 
Głównym przesłaniem tej książki jest pokazanie nam jak ważną wartością jest rodzina. Rodzina to nie tylko geny, to przede wszystkim uczucia. To siła miłości, wiara w najbliższych, a czasem nawet poświęcenie. To piękna, wzruszająca historia o tworzeniu się więzi, budowaniu uczucia i sile przyjaźni.

"Idealny mężczyzna" to 3 Tom serii Mężczyzna marzeń.

Nie miałam jeszcze okazji zapoznać się z poprzednimi częściami, czyli "Tajemniczym mężczyzną" i "Niepokornym mężczyzną". Koniecznie muszę to nadrobić!

Każdy tom stanowi odrębną historię, więc jak najbardziej możecie rozpocząć swoją przygodę właśnie od historii Mitcha i Mary.


         


Dziękuję Wydawnictwu Akurat za egzemplarz książki.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...