piątek, 19 lipca 2019

Zapomnij o mnie - Roma Nowicz


Zapomnij o mnie. Roma NowiczZapomnij o mnie

Autor: Roma Nowicz 
Tytuł: Zapomnij o mnie
Wydawnictwo: Videograf
Ilość stron: 320
Premiera: 18 czerwca 2019 r.

Opis wydawnictwa

Książka o żądzy i cielesnym uzależnieniu, które nie daje o sobie zapomnieć...

Marco Antonelli to mężczyzna, który ma wszystko. Bogatego ojca, przyjaciół i piękną dziewczynę, Ginę Serano. Jednak pewnego dnia jego życie przewraca się do góry nogami – ojciec bankrutuje i popełnia samobójstwo, przyjaciele odsuwają się od niego, a narzeczona porzuca go, by wyjść za jego kumpla. Po latach, gdy Marco znowu staje się zamożnym człowiekiem, wraca do rodzinnego miasteczka, by rozliczyć się z przeszłością. A przede wszystkim z kobietą, która złamała mu serce. Jest przekonany, że silna namiętność, jaka ich niegdyś połączyła, wciąż się tli, a Gina znów wpadnie w jego ramiona. Tylko tym razem to on będzie tym, który ją porzuci.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Ostatnio coraz częściej sięgam po książki naszych polskich autorek. Tym razem miałam przyjemność zapoznać się z kolejnym, według mnie, świetnym debiutem! „Zapomnij o mnie” Romy Nowicz  to książka, która już od pierwszej strony sprawiła, że byłam ciekawa rozwinięcia fabuły. Nie jest to typowy erotyk, choć nie unikniecie tu gorących, pełnych emocji niekiedy brutalnych scen opisujących zbliżenia bohaterów! Jest to również ciekawa sensacja z wątkiem kryminalnym. Pełno tu niedomówień, oraz tajemnic. Na przemian znajdujemy się w czasach obecnych jak i w przeszłości bohaterów. Żyjemy ich dotychczasowym życiem, jednocześnie poznając i odczuwając ich przeszłość, a wszystko to na tle malowniczej włoskiej przyrody.Marco Antonelli  to przystojny chłopak, który ma bogatego ojca, bogatych przyjaciół i piękną dziewczynę Ginę Serano. W pewnym momencie traci wszystko – pieniądze, ojca, który popełnia samobójstwo i ukochaną, która odchodzi by związać się z jego najbliższym przyjacielem. Załamany, bez środków do życia opuszcza miasto. Po 15 latach powraca w rodzinne strony. Pełen nienawiści do osób, które go zdradziły przez lata skrupulatnie przygotowywał plan zemsty, która zaczyna wcielać się w życie. Jako bezkompromisowy biznesmen przejmuje większość akcji firmy swojego byłego przyjaciela, obecnie największego wroga i męża byłej ukochanej.

"Nigdy nie sądził, że pierwsza miłość, jaką obdarzy kobietę, załatwi go na całe lata. Uwięzi, zniewoli, zabierze oddech i pół życia."

Czy pierwsze spotkanie z Giną zmieni jego nastawienie?

Czy nienawiść okaże się silniejsza od miłości?

"Myślę o tobie, gdy się budzę i kiedy zasypiam. Każde miejsce, w którym byliśmy razem, kojarzy mi się z tobą. Każdy zapach. Zapach morza już na zawsze pozostanie twoim zapachem, woń Versace Cristal będzie już należał do ciebie..."Gina Serano to młoda inteligentna dziewczyna, dla której ojciec zrobiłby wszystko by tylko mogła się kształcić. Musiała jednak porzucić swoje marzenia o studiach i powrócić do miasteczka by zająć się swoim umierającym ojcem i dorastającym bratem. Pewnego dnia poznaje przystojnego, bogatego chłopaka, który jak twierdzi nie jest dla niej… A jednak po jakimś czasie zostają parą. Do czasu gdy Marco traci wszystkie pieniądze. Czy to miłość dla pieniędzy i lepszego życia, czy może seksualna fascynacja popchnęła ją do Marco? A może jednak było to prawdziwe uczucie? Tego wam nie zdradzę, żebyście mogły mieć przyjemność z odkrywania tej tajemnicy!

„…miłość i tęsknota za Giną wybuchały w nim ze zdwojoną siłą. Najgorsze było to, że nie odnalazł w jej oczach tego, co dawniej. Był w nich smutek, jakaś nieuchwytna tęsknota za innym życiem, ale nie za nim.”

Książka pisana jest z perspektywy Marco. Skupia się na jego odczuciach od momentu poznania Giny, przez porzucenie i lata, w których przebywał poza Montobello planując swoją zemstę. Razem zanim przeżywamy to co działo się w przeszłości i żyjemy tym co jest obecnie. Czytając miałam wrażenie, że czuję jego nienawiść, ale również tęsknotę  jaką przeżywał przez te wszystkie lata rozłąki. Książkę czytało mi się naprawdę dobrze. Fabuła ani przez chwilkę mnie nie nudziła, autorka powoli odkrywała przed nami kolejne karty tajemnicy…
Czy miał ktoś coś wspólnego z samobójstwem ojca Marco? Dlaczego Gina związała się z Albertem, jeśli twierdziła, że nie zależy jej na bogactwie? Kto tak naprawdę chciał się zemścić i na kim? Mogłabym wymieniać dużo więcej pytań, które można zadać do tej historii, ale może wtedy za dużo bym Wam tymi pytaniami wyjaśniła...
POLECAM 


Dziękuję Wydawnictwu Videograf za egzemplarz książki.Autorce gratuluję debiutu! A książkę możecie kupić tu:  ZAPOMNIJ O MNIE
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...