sobota, 19 stycznia 2019

Birthday Girl - Penelope Douglas


Birthday Girl - Penelope Douglas
Autor: Penelope Douglas
Tytuł: Birthday Girl
Wydawnictwo: Niezwykłe
Ilość stron: 470
 Opis wydawnictwa: 
JORDAN
Przygarnął mnie, gdy nie miałam dokąd iść. Nie wykorzystuje mnie, nie rani ani o mnie nie zapomina. Nie traktuje tak, jakbym była niczym. Nie bierze mnie za pewnik. Nie sprawia, że czuję się zagrożona. Nie zapomina o mnie. Śmieje się razem ze mną. Patrzy na mnie. Słucha. Broni. Zauważa. Czuję na sobie jego oczy, gdy razem jemy śniadanie. Kiedy wraca z pracy, moje serce zaczyna bić szybciej na dźwięk parkującego na podjeździe samochodu.

Muszę to zatrzymać. To się nie może wydarzyć.
Siostra powiedziała mi kiedyś, że porządni faceci nie istnieją, a nawet jeśli na jakiegoś trafię, to i tak pewnie będzie zajęty.
Sęk w tym, że to nie Pike Lawson jest zajęty. Tylko ja.
PIKE
Przygarnąłem ją, bo myślałem, że jej pomagam. W zamian czasem coś ugotuje i trochę posprząta. Jasny układ. Szybko zrozumiałem, że to wcale nie będzie takie proste. Muszę się powściągać, by o niej nie myśleć i przestać wstrzymywać oddech za każdym razem, gdy trafiamy na siebie w domu. Nie mogę jej dotknąć i nie powinienem tego pragnąć.
Jednak za każdym razem, kiedy nasze ścieżki się przecinają, ona coraz bardziej staje się częścią mnie.
Nie możemy sobie na to pozwolić. Ma dziewiętnaście lat, a ja trzydzieści osiem.
Jestem ojcem jej chłopaka. I tak się niefortunnie składa, że oboje właśnie wprowadzili się do mojego domu.

***


Birthday Girl to kolejna NieZwykła książka od Penelope Douglas. Jakiś czas temu zakochałam się w historii Tate i Jareda z serii Fall Away , a teraz pokochałam kolejną, jakże inną historię Jordan i Pikei-a.

Czy to co ich połączyło powinno się wydarzyć?
Czy to możliwe, że tak różni ludzie, bo przecież dzieli ich tyle lat, mogą okazać się tak sobie bliscy?

„Nigdy z niczym nie zwlekaj - mówi. Czas mija szybciej od wystrzelonej kuli, a strach podsuwa nam wymówki. Pragniemy ich, bo powstrzymują nas od zrobienia tego, co powinniśmy zrobić. Nie wątp w siebie, nie podważaj własnych decyzji i nie pozwól, aby strach cię przed czymś powstrzymywał. Nie bądź leniwa. Nie rób niczego, opierając się tylko na tym, jak szczęśliwi będą przez to inni. Po prostu to zrób.”

 

Małe miasteczko. Ona 19 letnia, w głębi siebie bardzo dojrzała dziewczyna i On 38 letni ustatkowany mężczyzna, spotykają się w kinie w dniu jej urodzin. Już po kilku minutach czują się ze sobą jakby znali się od lat.  Jakby ich serca grały w jednym rytmie. Jordan w każde swe urodziny ma tylko jedno życzenie i tego dnia przy Nim także je wypowiada:
 
 
"Nie chciałam niczego zmieniać ani nie pożądałam czegoś, czego nie miałam. Chciałam tylko czuć się tak samo następnego dnia. I następnego. Czuć się kimś wyjątkowym, kimś, o kim ktoś pamięta. Czuć się szczęśliwa. On sprawia, że czuję się szczęśliwa. Uszczęśliwia mnie w sposób, w jaki powinien to robić mój chłopak. "Niestety, okazuje się, że chłopakiem Jordan jest Cole – syn Pikeia, z którym to ojciec nie jest w najlepszych stosunkach.
Czy rozsądny, twardo stąpający po ziemi Pikei będzie potrafił odrzucić uczucia do Jordan, by jeszcze bardziej nie oddalić się od syna? Czy będzie potrafił żyć bez niej?

„Potrzebuję swojego serca, by móc wstać z łóżka, chodzić, rozmawiać, pracować i jeść, a ona zabrała je ze sobą. Nie byłem wyjątkowo uczuciowym mężczyzną zanim ją poznałem, ale ona wzięła wszystko, co miałem wewnątrz".

Czy Jordan postanowi pozostać wierna swojemu przyjacielowi, który był z nią w jej najgorszych chwilach życia. Czy wybierze drogę miłości? Czy Jordan jest młodą, szaloną dziewczyną czy raczej rozważną kobietą?

„Wszystko w niej jest takie młode. Oprócz oczu, w których widać niezwykłą cierpliwość, wynikającą z przeżyć w ciągu całych lat rozczarowań…Ma gładką skórę i ciało młodej kobiety, ale oczy kogoś, kto przeżył całe dziesięciolecia.”

Czy różnica wieku będzie największą przeszkodą w ich wspólnym życiu? Czy ich bliscy i  mieszkańcy miasteczka będą potrafili zrozumieć i zaakceptować tą miłość?

„To co czujesz do niego, czy do kogokolwiek innego, nie jest tym, czego naprawdę potrzebujesz. To co teraz czujesz, jest najlepszą rzeczą, jaka kiedykolwiek mogła ci się przytrafić. Gdy wszystkie kawałki twojego rozbitego serca znowu złączą się w całość, a tak się stanie, twoje serce będzie jeszcze silniejsze i znacznie twardsze. Kolejna osoba będzie musiała naprawdę się postarać, by znowu je złamać.”Birthday Girl to prosta a zarazem NieZwykła, pełna miłosnych rozterek historia. Porusza NieZwykle trudny temat, a jednocześnie tak pięknie i smacznie opisuje rozwój, nie dla wszystkich zrozumiałej, miłości. Kolejna niebanalna książka, która ukazuje, że miłość nie zna granic. Przychodzi do nas wtedy, gdy się jej najmniej spodziewamy.


2 komentarze:

 1. Uwielbiam takie niebanalne historie. Mam tę książkę na liście! :) Jestem ciekawa jakie refleksje we mnie wywoła :)

  Pozdrawiam,
  Ksiazkowa-przystan.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo lubię twórczość tej autorki. Owszem ta historia jest niebanalna. Powiedziałabym, że przepięknie pokazuje nam, że miłość nie wybiera. Przychodzi do nas znienacka, uderza jak piorun i wcale nie jest taka prosta do ukrycia, wyparcia czy odrzucenia. Udanej lektury! Ciekawa jestem czy Ci się spodoba.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...