wtorek, 3 grudnia 2019

Dopóki nie zajdzie słońce. Tom II


Dopóki nie zajdzie słońce. Tom IIAutor: Ewa Pirce
Tytuł: Dopóki nie zajdzie słońce. Część II
Wydawnictwo: Niezwykłe
Seria: Współcześni bohaterowie
Ilość stron: 362

Opis wydawnictwa: 

 Najcięższa walka, jaką toczymy w życiu, to walka z samym sobą.
Życie znaczy bliznami nie tylko nasze ciała, ale i dusze, a ta Samuela jest wyjątkowo okaleczona. Nosi w sobie wiele ran, również takich, które nie zdążyły się jeszcze zabliźnić. Wydaje się jednak, że w końcu i dla niego los przygotował szczęśliwe zakończenie. Wszystko idzie ku lepszemu, a Sam zaczyna odkrywać, czym jest radość. Jednak w najmniej oczekiwanym momencie życie po raz kolejny udowadnia, jak bardzo potrafi być nieprzewidywalne i okrutne.
Po latach bitew o siebie, swoją rodzinę i przyszłość Samuel staje oko w oko z demonami przeszłości, które postanowiły zetrzeć w proch to, o co tak uparcie walczył.
Czy znajdzie w sobie dostatecznie dużo siły, by stanąć do ostatniego, decydującego starcia?


*****************************************************************************************
Zakończenie pierwszej części Dopóki nie zajdzie słońce pozostawiło nas w zawieszeniu. Gdy wydawało się, że już wszystko było na swoim miejscu, a życie Jess i Sama w końcu zaczęło toczyć się w odpowiednim rytmie, przeszłość postanowiła nieźle namieszać, a wrogowie wyszli z cienia!Lucy.
Została.
Uprowadzona.
Lucy została uprowadzona.” Czy uda się odbić Lucy z rąk porywacza? Kto i dlaczego postanowił wyjść z ukrycia i odegrać się na Samuelu? Jaki wpływ będzie miało porwanie Lucy na wspólne życie Jess i Sama? Czy po tak traumatycznym przeżyciu będą potrafili dalej żyć razem, czy może będą musieli się rozstać?
"- Nas nigdy nie było, Jess… I nigdy nie będzie. Wybacz.
Moja pyskata, zbuntowana, pewna siebie Wrzaskotka rozsypała się na moich oczach..."
 Nie chcę za dużo zdradzać, więc nie napiszę co działo się w tej części. Zdążyłam przyzwyczaić się do szybkich, nieoczekiwanych zwrotów akcji w książkach Ewy Pirce. Tym razem znów możemy liczyć na to, że nie będziemy się nudzić. Choć miałam kilka razy ochotę, udusić Sama za jego czyny, to i tak wciąż tliła się nadzieja, że się opamięta i zmądrzeje! Drugi tom „Dopóki nie zajdzie słońce” możemy zaliczyć do tych bardziej sensacyjnych. Jest on również bardzo emocjonalny. Były momenty, w których łza spłynęła mi po policzku. Nie raz Ewa doprowadziła do tego, że moje serce stanęło, oddech stał się płytki, a głos ugrzązł w gardle. Przewinęła się przeze mnie pełna gama emocji, od strachu, przez wściekłość aż do szczęścia i wzruszenia.
Polecam każdemu całą serię Współczesnych bohaterów - zarówno Zapisane w pamięci jak i Dopóki nie zajdzie słońce. Tom I i II.
Dziękuję Wydawnictwu NieZwykłemu za egzemplarz książki.

Tutaj znajdziecie recenzję pierwszego tomu DNZS1Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...