czwartek, 12 września 2019

Dopóki nie zajdzie słońce - Ewa PirceDopóki nie zajdzie słońce. Część I


Autor: Ewa Pirce
Tytuł: Dopóki nie zajdzie słońce. Część I
Wydawnictwo: Niezwykłe
Seria: Współcześni bohaterowie
Ilość stron: 433

Opis wydawnictwa: 
Jeden rozkaz, jedna chwila, jedna śmierć. 

 


To właśnie całkowicie i bezpowrotnie zmieniło życie Samuela Remseya. Przeszłość, którą chciał za sobą zostawić, nie pozwalała o sobie zapomnieć, pustosząc jego serce i umysł. Złamany, zraniony i pogrążony w smutku zapomniał o tym, co powinno stać się jego siłą – o rodzinie. Bez przerwy prowokował śmierć, śmiejąc jej się w twarz. Jednakże wszystko, co robimy, wraca do nas ze zdwojoną mocą. Przyszedł w końcu czas, że śmierć zadrwiła z niego. Został zepchnięty na samo dno egzystencji. Czekał na zgubę. Lecz zamiast tego otrzymał pomocną dłoń. Dzięki danej mu szansie uwolnił się od widm dnia wczorajszego, budując na nowo swoje życie.
Pozorny spokój zaburzyła jednak osoba, która jako jedna z niewielu była w stanie w ciągu minuty zarówno go rozśmieszyć, jak i wyprowadzić z równowagi. Była jak mina przeciwpiechotna – niepozorna, ale cholernie niebezpieczna.
Czy mężczyzna z tak burzliwą przeszłością jest w stanie pokochać? Czy zdoła otworzyć serce przed kobietą, która nie wierzy w miłość i nie chce jej w swoim życiu? Czy tych dwoje podda się przeznaczeniu, czy nieustannie będzie z nim walczyć?


*************************************************************************************
Do Ciebie należy kreowanie własnego świata. Znajdź w sobie siłę i bez wahania sięgaj po marzenia. Realizuj je i ciesz się efektami.” 
Wydaje mi się, że nie muszę chwalić twórczości Ewy Pirce. Jeśli ktokolwiek z Was czytał jakąkolwiek książkę Ewy to dobrze wie, że jest to pozycja godna polecenia. Nie będę za dużo się rozpisywać, bo czeka nas jeszcze kolejna część tej historii, więc warto ocenić całość.


Czytając „Zapisane w pamięci” poznaliśmy trochę Samuela – ochroniarza niepokonanego Żniwiarza - Alexa. Już w tej książce mogliśmy domyślić się, że Samuel to mężczyzna z pokiereszowaną duszą. W „Dopóki nie zajdzie słońce” poznajemy jego przeszłość – czasy, w których pełnił służbę jako agent CIA. Odkrywamy trudną, brutalną i przygnębiającą część jego życia. Dowiadujemy się, że spotkało go wiele zła, którego nie tylko doświadczył ale i sam był jego twórcą.Jego załamanie spowodował „Jeden rozkaz, jedna chwila, jedna śmierć.Po pewnej okrutnej misji, jest zmuszony zakończyć swoją współpracę z CIA. Po śmierci rodziców Samuel powinien przejąć opiekę nad swoimi czterema siostrami, ale czy tak zniszczony człowiek będzie potrafił stawić czoła tak wymagającemu zadaniu? Niestety przychodni ten moment gdy upada na dno. Na szczęście ma w swym otoczeniu osoby, które pomogą wyjść mu na prostą!  Gdy życie powoli zaczyna się stabilizować na jego drodze staje – ONA – Jess, kuzynka Evy.
Jess nie wierzy w miłość. Jest zadziorna, seksowna, pyskata, ale w głębi duszy również bardzo samotna. W towarzystwie Samuela, sama siebie nie poznaje. Przy nim staje się osobą, której właściwie nie lubi. Przecież ona nie jest taka, jaką siebie przedstawia.

" Kojarzyła mi się z modliszką: bez skrupułów brała, co chciała, i korzystała, ile mogła. Mężczyzn traktowała przedmiotowo, własną satysfakcję stawiała na piedestale. Była damskim odpowiednikiem… mnie."
Czy brak zaufania, niechęć do okazywania uczuć pozwoli jej otworzyć serce dla zranionej, potrzebującej ciepła duszy Samuela?
Ewa Pirce w tej części przedstawia nam jak ciężki jest problem stresu pourazowego. Jak trudno jest człowiekowi zapomnieć, a przede wszystkim pogodzić się z własną przeszłością.


 

Dopóki nie zajdzie słońce to powieść pełna emocji. Piękna historia walki z własnymi demonami. Zabawne dialogi. Dużo napiętej, pełnej pożądania atmosfery. To historia ogromnej, bezinteresownej przyjaźni. To książka ukazująca cudowną braterską miłość.


Milczenie z obcą osobą mogłoby być niezręczne, jednak kiedy masz u boku przyjaciela, jest wręcz wyzwalające. Rozmawiać można z każdym, milczeć - tylko z bliskimi.”


Zakończenie pierwszej części pozostawia nas w zawieszeniu. Gdy wydaje Ci się, że już wszystko jest na swoim miejscu, a życie w końcu toczy się w odpowiednim rytmie, to okazuje się, że przeszłość potrafi nieźle namieszać, a wrogowie nie zapominają!


 
Wydawnictwo NieZwykłe dziękuję za egzemplarz książki.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...