wtorek, 4 lutego 2020

Serce gangstera - Anna Wolf


SERCE GANGSTERAAutor: Anna Wolf
Tytuł: Serce gangstera
Seria: Gangsterzy
Wydawnictwo: NieZwykłe
Ilość stron: 247

Opis wydawnictwa: „ – Ile jestem warta? Spójrz mi w oczy i powiedz to – rozkazuję mu chłodnym tonem, na który Nick się wzdryga.
– Milion – odpowiada przez zaciśnięte zęby”.

Dwudziestodwuletnia Chloe McCoy nigdy się nie spodziewała, że jej brat Nick wpadnie na tak egoistyczny pomysł. Pokazał groźnemu gangsterowi pewne zdjęcie, sugerując, że to właśnie ona mogłaby być zabezpieczeniem spłaty karcianych długów.
I mimo iż Nick próbował później wyprostować niefortunny zbieg okoliczności, twierdząc, że to samochód, a nie ona, miał gwarantować spłatę długu, Aleksiej Tarasow już ułożył sobie w głowie plan. Szalony plan.
Z mężczyznami takimi jak Tarasow nie można pogrywać. Kiedy gangster jego pokroju zobaczy coś, co mu się spodoba, zrobi wszystko, żeby to mieć.
**********************************************************************************Kolejny debiut polskiej autorki napisany w klimacie mafijnym. Trudno wyróżnić się spośród tylu nowości, tym bardziej jak większość z nich kręci się w tym samym temacie.
Tym razem mamy do czynienia z rosyjską mafią trzęsącą całym Las Vegas, miastem niekończącej się zabawy i hazardu.
Chloe jest managerem w jednej z restauracji w najsłynniejszym mieście grzechu. Ma brata i to cała jej rodzina. Niestety Nick lubi wpadać w tarapaty. Tym razem, myśląc że los w końcu się do niego uśmiechnie, zaciągnął pożyczkę u najgroźniejszego rosyjskiego gangstera w Vegas. Postawiony pod ścianą w zamian za dług proponuje oddać w zastaw samochód. (Nie)świadomy, tego co się wydarzy pokazuje go na zdjęciu. Pech chciał, że na tym zdjęciu jest również jego siostra.   


Aleksiej Tarasow z nikim nie wchodzi w układy. Dla niego nie istnieją negocjacje. Każdy rodzaj ugody może spowodować, że może stracić swoją pozycję. Gdy Nick pokazuje mu zdjęcie tego, co odda w zastaw w zamian za długi, Tarasow po raz pierwszy postanawia zgodzić się na taki układ. Kobieta ze zdjęcia robi na nim ogromne wrażenie. Postanawia, że ona będzie jego!
Aleksiej to taki gangster dżentelmen, twardy ale z zasadami. Nie bije kobiet, a dla tych co są blisko, pomimo tego, że wcale tego nie chce, otwiera swoje serce. Rodzina jest dla niego najważniejsza, a zasady panujące w mafijnym półświatku wyznacznikiem działań. Cóż się wydarzy, gdy Chloe stanie się mu bliska i okaże się, że Nick nie tylko jemu jest winien pieniądze?  


Jak to w mafijnym świecie bywa, będą porwania, morderstwa i nieczysta gra. Jeśli stawką jest wysoka kasa, nikt nie ma skrupułów. A gdy do tego wszystkiego dojdą uczucia to zrobi się gorąco!Serce gangstera to książka, w której dużo się dzieje. Czasem miałam wrażenie, że za dużo i za szybko. Szkoda, że wątków nie było mniej, ale za to bardziej rozpisanych. Całość bardzo dobrze mi się czytało, choć czuję lekki niedosyt. Chloe to twarda, pyskata babka. To mi się u niej podobało, że nawet w chwilach zwątpienia szybko podnosiła do góry głowę i działała! Aleksiej natomiast czasem wydawał mi się zagubiony jak nastolatek w damskiej szatni. Niezdecydowany. Może miało na to wpływ nowe nieznane mu uczucie. Odnoszę za to wrażenie, że ta dwójka tworzy zgrany duet. Czy sięgnę po kolejne części? Zdecydowanie tak! Bardzo zaciekawiła mnie postać Antona, a to właśnie o nim ma być kolejna część.
Dziękuje Wydawnictwu NieZwykłemu za egzemplarz książki


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...