czwartek, 5 listopada 2015

Halloween 2015. Tak czy nie?






Halloween - dla niektórych osób to nie "święto" - nie czas na zabawę. To "obraza" dla zmarłych i nie poszanowanie ich spokoju. Co ja o tym myślę?
 Według mnie to kolejna dobra okazja do przebieranek. Jak dla mnie Halloween i Wszystkich Świętych mogą jak najbardziej iść ze sobą w parze. Przecież bawiąc się w przeddzień tak "smutnego" (niestety w naszym kraju) święta, nie umniejszamy powagi dnia 1 listopada. Jednego dnia bawimy się, a drugiego w spokoju odwiedzamy groby naszych najbliższych, zapalamy świece...i wspominamy ...

Moje dzieciaki nie boją się i nie odczuwają, że przebierają się za coś złego - przecież wampiry, wiedźmy i inne stwory widujemy na co dzień w bajkach , czytamy o nich w książkach. Słysząc tu i ówdzie, że dzieci wracając z religii płaczą ukradkiem w domu, bo Pani powiedziała, że ten kto obchodzi Halloween popełnia ciężki grzech! Serio?? Na prawdę nie możemy podejść do tego z dystansem? Z uśmiechem na twarzy?

My nasze Halloween obchodziłyśmy tydzień wcześniej w osiedlowym klubie zabaw Mikilandia :)
Dziewczyny pobawiły się na placu pełnym niespodzianek, organizatorki przygotowały super zabawy m.in. - tańce, piniata, i zamykanie w bańce.  Stół z łakociami był bardzo ciekawie przystrojony i zaopatrzony :) Dzieciaki na "do widzenia" dostały balonowe miotły i zaczarowane jabłko - zabawa była Udana :)

 Przygotowania do imprezki w domku :):
  


A tu już zabawa w Mikilandii :










31 października wspólnie w domku piekłyśmy straaaaaszne ciasteczka :) Bardzo dobrze bawiłyśmy się zarówno na imprezce halloweenowej jak i przy rodzinnym pieczeniu i dekorowaniu ciasteczek.







poniedziałek, 12 października 2015

Dynia, dynia, dyńka...sezon jesienny rozpoczęty

Pomimo tego, że wolę lato...stanowczo wolę lato to jesień jednak jest piękna i smaczna. 

Jedno z ulubionych naszych warzyw to DYNIA :)



Cała nasza czwórka lubi zupkę krem z dyni. Nie mam jakiegoś jednego przepisu, za każdym razem robię ją chyba inaczej :) Kilka podstawowych czynności i zupka szybko gotowa.

Jeśli mam resztkę rosołu to robię dyniową na rosole, jeśli nie to szykuję wywar na włoszczyźnie i dodaję "kosteczkę" smaku :P Czasem dodaję ziemniaki i dużo marchewki, innym razem nie dodaję.

Baza na zupkę / krem z dyni:

1 Dynia pokrojona w kosteczkę - ile chcecie zależy na ile osób i ile dni :) taka mała była dla naszej 4 na 2-3 dni :)

2. Wrzucamy pokrojoną dynię do garnka, dodajemy posiekaną cebulkę i dla chętnych 1-2 ząbki czosnku, dusimy. Można dodać troszkę wody, żeby się nie przypalało.
3. Jeśli mamy gotowy rosołek to po uduszeniu dyni zalewamy ją rosołkiem, jeśli nie to przygotowujemy wywar warzywny i wtedy dodajemy do uduszonej dyni.
4. Dla chętnych można dodać 2-3 ziemniaki pokrojone w kosteczkę lub ze 2 marchewki. Wtedy trzeba troszkę dłużej gotować do miękkości warzyw.
5. Gdy już wszystko jest "miękkie" blendujemy zupkę i doprawiamy. Ja dodaję szczyptę pieprzu cayenne i szczyptę cynamonu. Oczywiście również sól i pieprz do smaku.
6. Na talerzyku podaję ze śmietanką i np grzaneczkami :)

SMACZNEGO

wtorek, 22 września 2015

Monte Snack - czyli miła niespodzianka od trnd


Tym razem otrzymaliśmy bardzo słodką kampanię - a mianowicie zajadamy się kanapkami Monte Snack. Jak zwykle kampania trnd zaskoczyła nas bardzo pozytywnie :) Jedyne czego się obawiałam to odbioru paczki - trzeba było tego dokonać w 48 godzin od jej zapakowania. Gdy dotarł do mnie kurier (oczywiście nie w tych godzinach, w których był zamówiony) paczucha była cała mokra - bałam się co zastanę w środku. Na szczęście wszystko z zawartością było w porządku - pełna instrukcja "obsługi" również.


           


           


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...