czwartek, 5 listopada 2015

Halloween 2015. Tak czy nie?


Halloween - dla niektórych osób to nie "święto" - nie czas na zabawę. To "obraza" dla zmarłych i nie poszanowanie ich spokoju. Co ja o tym myślę?
 Według mnie to kolejna dobra okazja do przebieranek. Jak dla mnie Halloween i Wszystkich Świętych mogą jak najbardziej iść ze sobą w parze. Przecież bawiąc się w przeddzień tak "smutnego" (niestety w naszym kraju) święta, nie umniejszamy powagi dnia 1 listopada. Jednego dnia bawimy się, a drugiego w spokoju odwiedzamy groby naszych najbliższych, zapalamy świece...i wspominamy ...

Moje dzieciaki nie boją się i nie odczuwają, że przebierają się za coś złego - przecież wampiry, wiedźmy i inne stwory widujemy na co dzień w bajkach , czytamy o nich w książkach. Słysząc tu i ówdzie, że dzieci wracając z religii płaczą ukradkiem w domu, bo Pani powiedziała, że ten kto obchodzi Halloween popełnia ciężki grzech! Serio?? Na prawdę nie możemy podejść do tego z dystansem? Z uśmiechem na twarzy?

My nasze Halloween obchodziłyśmy tydzień wcześniej w osiedlowym klubie zabaw Mikilandia :)
Dziewczyny pobawiły się na placu pełnym niespodzianek, organizatorki przygotowały super zabawy m.in. - tańce, piniata, i zamykanie w bańce.  Stół z łakociami był bardzo ciekawie przystrojony i zaopatrzony :) Dzieciaki na "do widzenia" dostały balonowe miotły i zaczarowane jabłko - zabawa była Udana :)

 Przygotowania do imprezki w domku :):
  


A tu już zabawa w Mikilandii :


31 października wspólnie w domku piekłyśmy straaaaaszne ciasteczka :) Bardzo dobrze bawiłyśmy się zarówno na imprezce halloweenowej jak i przy rodzinnym pieczeniu i dekorowaniu ciasteczek.1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...