piątek, 29 listopada 2013

Sposób na naukę ekologii

W przedszkolu mojej Amelki dzieci z jej grupy i nie tylko wraz z Panią przygotowały piękną pracę konkursową.  Zabawę połączyli z nauką o ekologii.
Do wykonania pracy potrzebowali wszelkiego rodzaju "odpadki" - butelki, kartony, nakrętki, pudełka po chusteczkach itp.

Konkurs przeprowadzono na stronie   http://www.buliba.pl/konkurs/

Tematem konkursu było  :  "drugie życie śmieci"
Należało wymyślić co będzie tematem pracy i ją nazwać, wyszczególnić coż takiego wykorzystali do stworzenia swojego dzieła oraz jaka była ideea powstania danej pracy.
Nasze dzieci stworzyły pracę :

TYTUŁ:Smok wawelski
ŚMIECI:kartony, butelki,pojemniki po jajach,chustkach,rolki toaletowe,gazety
IDEA:Legenda "O Smoku wawelskim"


Tutaj link do pracy przedszkolaków :Ja jestem zachwycona - no w końcu to praca z przedszkola mojej Amelki :D I tu moja prośba do wszystkich chętnych o głosowanie. Głosować można codziennie do 3 grudnia. Na pracę można oddać 1 głosik dziennie. Organizator przewidział także nagrody dla głosujących, więc i może Wam uda się coś wygrać. Niestety z tym wiąże się również konieczność rejestracji na stronie organizatora i podanie danych do wysyłki nagrody, gdyby taka się udało wygrać.
Wszystkich chętnych zapraszam do pomocy - bo nagrody dla przedszkolaków są fantastyczne :D Dzieciaki na pewno się ucieszą z każdej :D

A jak to jest u Was? Bawicie się ze swoimi dzieciakami kreatywnie - korzystacie z kartoników, butelek, pudełek, nakrętek do zabawy??
My kilka razy się tak bawiłyśmy
to nasze mebelki z kartoników po kremach:
 
A to choineczka zrobiona przez moją siostrę:
Myślicie że to dobry sposób na to by uczyć dzieci tego że można zrobić coś z niczego?


Pozdrawiamy :D


2 komentarze:

  1. Pewnie że warto w taki sposób pokazywać dzieciom jak pomysłowo można wykorzystać śmieci! W tym roku na wielkanoc robiłam z synkami ozdoby wielkanocne z opakowań po danonkach - wyszły nam super:) I jaka zabawa była przy tym:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Zapraszam Ciebie do zabawy wirusowej, która nazywa się Blogoteka, w temacie Małego Człowieka. Zasady tej zabawy są tutaj u mnie w poście http://zycnieumieracania.blogspot.com/2013/12/blogoteka-w-temacie-maego-czowieka.html . Pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...