czwartek, 26 września 2019

Kusząca pomyłka - Vi Keeland


Kusząca pomyłka
Autor: Vi Keeland
Tytuł: Kusząca pomyłka
Wydawnictwo: Kobiece
Ilość stron: 368
Premiera: 13.03.2019 r.
Opis wydawnictwa: 
Zniewalająca, niesamowicie kusząca książka jednej z najpopularniejszych autorek romansów!

Rachel i Caine poznali się w pubie, choć „poznali” to za dużo powiedziane. Spotkali się, a podczas ich pierwszej rozmowy Rachel wykrzyczała, co myśli na temat jego kłamstw i rozbuchanego ego. Nie miał problemu z tym, żeby uwieść jej przyjaciółkę, zapomniał tylko powiedzieć, że… jest żonaty. Zasłużył sobie na wszystkie ostre słowa, które usłyszał od Rachel. Chociaż nie do końca… Okazało się bowiem, że zaszła pomyłka…
Rachel miała nadzieję, że sprawa pójdzie w zapomnienie i nigdy więcej nie spotka przystojnego nieznajomego z pubu. Aż do następnego ranka, gdy dowiedziała się, że jest on… nowym profesorem, a ona jego asystentką. Co może zwiastować taki początek tej znajomości?
*****************************************************************************************Zdarzyło Ci się kiedyś pomylić? Zaczepić kogoś myśląc, że to ktoś kogo znasz? Pewnie nie raz! Czy czułaś się wtedy „głupio”? Pewnie tak! A jakbyś się czuła, gdybyś przez pomyłkę zbeształa  swojego przyszłego szefa – i to całkiem gorącego szefa? Spaliłabyś się ze wstydu? Tak myślę!

Tak właśnie rozpoczęło się spotkanie Rachel i Caina. Rachel myśląc, że Caine to facet, który oszukał jej najlepszą przyjaciółkę, prosto w twarz krzycząc oskarżyła go o kłamstwa i wykorzystanie Avy. Po chwili zdając sobie sprawę z tego, że dostało się niewinnemu, odwróciła się i odeszła, zakładając, że więcej go nie spotka. Następnego ranka jednak doznała szoku – okazało się, że przystojniak z baru, któremu naubliżała, to jej przyszły szef, a od teraz  będzie jego asystentką.Wierzysz w przypadek? Czy jednak wszystko dzieje się z jakiegoś powodu?

"Nie ma czegoś takiego jak przypadek. Przypadek wydaje się niesamowitym zbiegiem okoliczności, które nie są ze sobą powiązane. Ale zawsze jest jakiś związek. Bóg jest zawsze tym spoiwem."


Od samego początku czuć chemię pomiędzy bohaterami. Trudna przeszłość, zarówno Rachel jak i Caina, nie pomaga otworzyć im się na miłość. Ale jest coś, co oboje kochają - to muzyka, która pozwala im przetrwać trudne chwile. Czy dzięki wspólnej pasji ich serca zaczną bić w jednakowym rytmie?

„Jesteś tą piosenką, nie znam żadnego słowa, ale ta melodia jest tak znana.”          


Nie jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością Vi Keeland. Sięgając po jej książki, wiem czego mogę się spodziewać. I jak do tej pory nie zawiodłam się. Jest zabawnie, jest kusząco, czasem gorąco, ale i dramatycznie. Pojawia się wątek uzależnienia, wykorzystywania, choroby i utraty bliskich.  Są kąśliwe dialogi i nie za ostre sceny zbliżeń. Jest tajemnica, jest romans i historia, która poniekąd powiela pewne schematy, a jednak nie jest nudna! „Kusząca pomyłka” to książka pełna muzyki. To opowieść o przeznaczeniu, o tym, że każdy z nas ma swojego „anioła stróża”.

„Mama się uśmiechnęła.
- Nie musisz rozumieć tego teraz. Po prostu przypomnij sobie o tym miejscu, gdy będziesz musiała porozmawiać z Bogiem o czymkolwiek.
- A jeśli będzie zajęty?
Mama pochyliła się i pocałowała mnie w czubek głowy.
- To wtedy któryś z jego aniołów będzie słuchać.”
Za egzemplarz książki bardzo dziękuję Wydawnictwu KobiecemuBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...