wtorek, 22 października 2019

Wroga miłość cz. 2 - Ana Rose


Wroga miłość cz. 2
Autor: Ana Rose
Tytuł: Wroga miłość cz. 2
Seria: Heartbeats
Wydawnictwo: Waspos
Premiera: 26.10.2019 r.
Opis wydawnictwa: 

ON – miał ją zabić.
ONA – miała być jego wyczekiwaną nagrodą po latach poszukiwań.
Stało się jednak coś, czego żadne z nich nie przewidziało. Pojawiło się UCZUCIE.

Największym koszmarem dla Adeline jest Evan. Dziewczyna wpada w jego łapy, ale dzięki niespodziewanej pomocy ucieka i ukrywa się.
Pytanie co teraz…
Czy Damion nadal chce jej śmierci?
Tym razem problem tkwi jednak w tym, że prócz niego szukają jej ONI. A ONI są wytrwali w swoich poszukiwaniach i Damion musi zrobić wszystko, aby być pierwszym, który ją odnajdzie.
Adeline zmienia się… I nie chodzi tu tylko o wygląd, ta zmiana zaczyna się wewnątrz niej, na nowo ją kształtuje. Staje się silniejszą i żądną zemsty KOBIETĄ. Jest twardsza i prędzej sama się zabije, niż pozwoli na to komukolwiek innemu.
A czy zmieniło się coś po tym, gdy Adeline oddała się swojemu prześladowcy – Damionowi…? Tak, ich wzajemne przyciąganie nie ustało, a wręcz się nasiliło.
Czy to może się udać? Czy może stanie się coś, czego żadne z nich nie przewidziało?
Uczucie narasta, a śmierć czyha za rogiem…
********************************************************************************


„Pobud­ka w nocy, gdy spała, była dla mnie ciosem. Widok tego przeklętego tatuażu, rozerwał mnie na kawałki, nie potrafiłem pozbierać myśli i wyszedłem. Zostawi­łem ją, choć serce chciało zostać. To był mój najwięk­szy błąd, wszystko mogło potoczyć się inaczej. A teraz nie ma jej, a ja jestem rozbity emocjonalnie i przed każdym muszę się z tym kryć.”

Pod koniec pierwszej części Damion orientuje się kim jest jego Adeline. Wychodzi, pozostawiając ją w łóżku, by przemyśleć to co odkrył. Gdy wraca niestety Adeline znika – ponownie umyka mu z rąk.

„Gdzie jest teraz…? Ogarnęła mnie chęć mordu. Czy mogłem się aż tak pomylić? Czy byłem aż tak ślepy?”

Czy to była kolejna zagrywka ze strony znienawidzonej przez rodzinę O’Donnellów jednej z sióstr Adler? Czy może jednak w jej zniknięciu, maczał palce ktoś inny?

Tym razem oprawcą Adeline jest Evan, który za wszelką cenę chce zniszczyć siostry Adler? Dlaczego tak usilnie pragnie ich śmierci? Uwięziona i przetrzymywana przez Evana Adeline ponownie spotyka Damiona. Liczy na to, że jej ukochany ją uwolni, lecz jej nadzieje szybko zostają rozwiane… Damion ją policzkuje i odchodzi!

„Damion odsuwa się ode mnie niechętnie i z zasko­czenia uderza mnie mocno w twarz. Mój wzrok roz­mazuje się, a głowa uderza o ścianę. Zamracza mnie na chwilę, a ostatnie co widzę, to oddalające się plecy Damiona.”

Adeline udaje się uciec i w ukryciu przygotowuje się do zemsty na braciach O’Donnell.

„Chciałabym prawdziwego życia, bez zmartwień, ale na każdym kroku muszę się za siebie oglądać. Nie chcę ponownie trafić w łapska Evana, a tym bar­dziej Damiona…”

Świat mafii pełen jest brutalności, tajemnic, morderstw, nielegalnych interesów. Nie wiadomo kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem. Komu można zaufać, a kto na to zaufanie nie zasługuje? Czy wrogowie są daleko, a może ukryli się bardzo blisko? Co ukrywają rodziny O’Donnellów i Adlerów? Czy tajemnice z przeszłości będą miały wpływ na przyszłość?
Nie chciałabym za dużo zdradzić, więc nie napiszę gdzie i z kim ukrywa się Adeline. Ale jedno Wam powiem, będzie się działo! Pojawi się sporo nowych bohaterów, a w związku z tym będzie coraz więcej tajemnic.
* Czy osoby, które spotka na swojej drodze Adeline są tym za kogo się podają, czy może jednak mają coś wspólnego z jej przeszłością?
* Czy miłość, która połączyła Damiona i Adeline przetrwa?
* Czy może na ich drodze pojawi się ktoś inny, kto zawładnie ich sercem?

No i najważniejsze pytanie kim jest tajemnicza zielonooka Ana?

„Moje serce przyśpieszyło, gdy usłyszałem ten kojący i melodyjny śmiech. Nie trwało długo i od­nalazłem kobietę, do której ten śmiech należał. Stała odwrócona tyłem, ale poczułem się zawiedziony, gdy zobaczyłem, że jej włosy są w kolorze głębokiej czerni. Moja Adeline miała wspaniałe blond włosy. Jej wzrok spotkał się z moim, moje serce opadło. Adeline miała hipnotyzujące błękitne oczy. Oczy, które wypalały się w twojej pamięci i nie potrafiłeś o nich zapomnieć. Ko­bieta, która właśnie uciekła ode mnie wzrokiem miała równie niesamowite zielone oczy, ale to nie były te same oczy, w których się zakochałem.”

Zarówno pierwszą jak i drugą część pochłonęłam w tempie ekspresowym. „Wroga miłość” to piękna historia zakazanej miłości. Miłości, która zrodziła się z nienawiści. Nienawiści dwóch rodzin, które walczą ze sobą od lat. Tylko czy za błędy rodziców, powinny odpowiadać ich dzieci? Niestety reguły w świecie mafii są jasne i brutalne! Oko za oko, ząb za ząb. Albo jesteś po jednej, albo po drugiej stronie. Twój wróg nigdy nie może zostać twoim przyjacielem. Nie możesz do niego czuć niczego innego prócz nienawiści. Wroga miłość to pełna emocji opowieść o walce o lepsze jutro, pozbawione dramatów, krwi i śmierci. Czy dwoje ludzi pochodzących z waśnionych rodzin będzie miało szansę na wspólną przyszłość? Czy autorka zaserwuje nam happy end? A może jednak nie tym razem…


„Przepraszam, po prostu nie potrafię.
Chciałam ten ostatni raz znaleźć się w Twoich ra­mionach.
Zapamiętam tę noc do końca mojego życia.
Nie miej do mnie o to żalu.
Kiedyś sama dostałam to od Ciebie.
Nasze wspólne życie jest skazane na porażkę.”


Ana Rose – po raz kolejny dziękuję za wspaniałą historię i możliwość przeczytania jej jeszcze przed premierą.

           


link do recenzji pierwszej części --------> WROGA MIŁOŚĆ cz. 1


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...