poniedziałek, 27 stycznia 2020

Nic o mnie nie wiesz - E.G. Scott


Nic o mnie nie wiesz


Autor: E. G. Scott
Tytuł: Nic o mnie nie wiesz
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 448
Premiera: 29 stycznia 2020 r.
Opis wydawnictwa: 


Rebecca i Paul to kochające się małżeństwo z wieloletnim stażem. Mają przytulny dom w spokojnej okolicy, spełniają się zawodowo i ufają sobie bezgranicznie. Ale wszystko, co dobre, musi się kiedyś skończyć.
Po dwudziestu latach wspólnego życia kłamstwa i tajemnice z wyniszczającą siłą zaczynają trawić ich szczęśliwy związek. Uzależniona od opiatów Rebecca niespodziewanie zostaje zwolniona z pracy, a Paul w ramionach innej kobiety odreagowuje stres po utracie swojej firmy. Rozkoszna przygoda na boku szybko jednak zamienia się w koszmar, bo zazdrosna kochanka z coraz większą zuchwałością prześladuje Paula i jego żonę.

Rebecca w obawie, że mąż chce ją porzucić, obmyśla misterny plan, który ma pokrzyżować mu szyki. Rozpoczyna się nieprzewidywalna i pełna intryg gra, z której nikt nie może wyjść zwycięsko.
Napięcie od pierwszej do ostatniej strony oraz nieprzewidywalni bohaterowie, a w tle zemsta, obsesja i zbrodnia…
Ten intensywny i szokujący thriller jest opowieścią o tym, że nawet idealne małżeństwa skrywają mroczne sekrety.
************************************************************************************Pierwszy raz miałam do czynienia z książką z gatunku domestic noir. „Nic o mnie nie wiesz” to małżeński thriller psychologiczny.


„Kiedy jesteś młody i pewny siebie, możesz wszystko. Świat wydaje ci się prezentem w błyszczącym opakowaniu. Masz piękną, młodą żonę ze świetnym tyłkiem, do tego wygadaną, tak że czujesz się przy niej lekko bezradny … to taka bezradność na jaką możesz sobie pozwolić. Przyjmujesz ją, …, akceptujesz, bo wiesz, że Twój związek ma solidne podstawy. Małżeńska więź jest nie do zerwania”

Ale czy na pewno?Gdy już siądziesz spokojnie w fotelu, na kanapie czy gdzie ci najwygodniej, weź głęboki oddech i spójrz na swojego męża/żonę. Zastanów się czy wiesz o nim wszystko. Czy jesteś pewna, jak dobrze znasz osobę przy której zasypiasz? 


Rebecca i Paul przez prawie dwadzieścia lat wiedli szczęśliwe życie. Mieli dom poza miastem, dobrą pracę, oszczędności i zaufanie do siebie. Oboje w wieku dziecięcym stracili rodziców. To doświadczenie i związane z nim przeżycia jeszcze bardziej scalały ich związek.

Cóż takiego wydarzyło się, że ich życie z dnia na dzień zaczęło rozsypywać się jak domek z kart?

Załamany utratą firmy Paul, nie radząc sobie z bezradnością, ucieka w ramiona innej kobiety."Wystarczy jeden fałszywy krok. Każdy związek jest jak spacer po linie. Z kolei romans przypomina chodzenie z gorylem na plecach po sznurze rozpiętym wysoko nad ziemią i posmarowanym tłuszczem. Jeśli powinie ci się noga, skutki upadku mogą się okazać fatalne."

Rebecca popada w uzależnienie od leków. Pewnego dnia traci pracę, ale czy tylko to? Wokół niej i ich domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy? Czy to co się dzieje to iluzja spowodowana przyjmowanymi lekami? Czy ktoś usiłuje zrobić z niej wariatkę? Odkrywa tajemnice, które sprawiają, że przestaje ufać nie tylko mężowi ale i samej sobie. Rozpoczyna się pełna intryg gra, by odzyskać szczęśliwe życie. Tylko czy to jest jeszcze możliwe do osiągnięcia? Osoby z jej otoczenia zaczynają w tajemniczy sposób znikać. Pojawiają się doniesienia o morderstwie. Rozpoczyna się śledztwo. Komu zależy na tym, by sprawiedliwość dopadła winnych?

„Co zrobić, aby rozsądny człowiek zaczął się zachowywać nieracjonalnie? Wystarczy mu tę nieracjonalność narzucić. Niektóre ciągi zdarzeń raz zapoczątkowane są praktycznie nie do powstrzymania. Istnieją również granice, po których przekroczeniu można zapomnieć o jakiejkolwiek ochronie.”


„Nic o mnie nie wiesz” to pełna zwrotów akcji opowieść o bezgranicznym zaufaniu, które przez jeden błąd zmienia się w obsesyjną podejrzliwość. Thriller pełen niedomówień i tajemnic. W tle miłość, morderstwo i zemsta. Zakończenie zaskakuje, nie takiego się spodziewałam.  Książka podzielona jest na trzy części. Pierwsza według mnie najbardziej chaotyczna i powolna jeśli chodzi o toczącą się akcji. Występują tu przeskoki czasowe przedstawione zarówno z perspektywy Rebecki jak i Paula. Kolejne części są już bardziej wciągające. Do akcji wkraczają kolejni bohaterowie i robi się znacznie ciekawiej.

Do tej pory nie czytałam za dużo thrillerów psychologicznych, więc trudno mi stwierdzić czy ten był schematyczny, czy dobrze napisany. Dla mnie była to wspaniała przygoda, odskok od typowych romansów. Książka, która zmusiła mnie do próby przewidzenia co się wydarzy. Bawiłam się w detektywa, który składa krótkie fragmenty zeznań w całość, by na koniec móc postawić zarzuty. Autorzy książki czyli Elizabeth Keenan i Grega Wandsa stworzyli intrygującą opowieść, która niedługo pojawi się na ekranach naszych telewizorów. To był również jeden z powodów, dla których zdecydowałam się przeczytać tę pozycję.
Polecam!

Dziękuję Wydawnictwu Muza za egzemplarz książki.

1 komentarz:

  1. Dr Аgbazara-świetny człowiek, ten lekarz pomoże mi odzyskać mojego kochanka Jenny Williams, który zerwał ze mną 2 lata temu z jego potężnym zaklęciem, i dzisiaj wróciła do mnie, więc jeśli potrzebujesz pomocy, skontaktuj się z nim przez e-mail: ( agbazara@gmail. com ) lub zadzwoń / WhatsApp +2348104102662. I rozwiąż swój problem jak ja.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...