piątek, 31 maja 2019

Więcej niż pocałunek. - Helen Hoang


Więcej niż pocałunek


Autor: Helen Hoang
Tytuł: Więcej niż pocałunek
Cykl: The Kiss Quotient
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 480

Opis wydawnictwa: 


Według trzydziestoletniej Stelli świat powinien rządzić się jedynie prawami logiki. Tworzenie algorytmów wydaje jej się zdecydowanie prostsze niż relacje z mężczyznami. Wizja bliskości budzi w niej niechęć, a na myśl o całowaniu robi jej się niedobrze. Trochę pod wpływem matki, trochę dla samej siebie postanawia to zmienić. Na pewno nie pomagają jej chorobliwe trudności z nawiązywaniem relacji. Czy to wina objawów zespołu Aspergera, czy może Stella tak po prostu ma?
Do wprowadzenia zmian w swoim życiu Stella zabiera się nietypowo. Potrzebuje dobrego treningu. Uznaje, że do ćwiczeń najlepiej nada się profesjonalista, czyli wynajęty mężczyzna do towarzystwa. Tak poznaje Michaela. Plan lekcji, który wspólnie realizują, wychodzi znacznie poza całowanie. Ich biznesowy układ szybko zmienia swój charakter. Stella odkrywa, że w życiu najbardziej liczy się to, co wymyka się równaniom matematycznym.
***Kilka miesięcy temu otrzymałam od wydawnictwa kilka pierwszych rozdziałów książki – debiutu Helen Hoang „Więcej niż pocałunek”.
Z czytaniem książki jest tak samo jak z miłością, albo zaiskrzy i będzie coś z tego dłuższego, albo skończy się na jednym czy dwóch spotkaniach!

W moim przypadku już po zapoznaniu się z trzema pierwszymi rozdziałami książki zaiskrzyło! Czekałam na dalsze losy Stelli i Michaela.Stella to odnosząca sukcesy w życiu zawodowym kobieta, która cierpi na zespół Aspergera – jest to spektrum autyzmu.  Ma pewne problemy mi .in. trudno jej odnaleźć się społecznie, nie bardzo radzi sobie z bliskością, trzyma się swoich ustalonych przyzwyczajeń. Do tej pory nie znalazła sobie partnera, z którym chciałaby spędzić życie. Pod naciskiem rodziców, a w szczególności matki, postanawia nauczyć się "bycia" z drugą osobą. Dotychczasowe kontakty z mężczyznami, niestety nie należą do udanych. Jaki może być sposób na to by nauczyć się bliskości? Wpada na pomysł, by zatrudnić mężczyznę do towarzystwa, który nauczy ją jak być obeznaną w sferze seksualności. I tak oto poznaje Michaela. Chłopak już na pierwszy rzut oka, czuje, że to będzie inne nich dotychczasowe zadanie. Czy postanowi "pracować" dla Stelli? Jak potoczą się ich losy? Zasada jednej randki z jedną kobietą, którą przestrzega Michale zostanie złamana. Tak naprawdę Michael jest porządnym, miłym i bardzo rodzinnym facetem. Dlaczego w takim razie wybrał taki a nie inny zawód? Dlaczego nie oddaje się swojej pasji, którą tak naprawdę kocha?Czy kilkumiesięczny trening bycia w związku zakończy się sukcesem, czy może umowa zostanie zerwana? Zarówno Stella jak i Michael mają swoje tajemnice, których nie chcą przed sobą ukrywać, ale jednocześnie nie chcą się nimi dzielić.  


Więcej niż pocałunek to więcej niż romans. To opowieść, pełna zabawnych dialogów jak i pikantnych scen erotycznych. Jednocześnie ukazuje nam sposób życia osób ze spektrum autyzmu. Przedstawia nam postrzeganie przez nich świata i zagubienia w relacjach społecznych. Jest to zdecydowania książka inna niż te, które do tej pory czytałam. Bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła.
Polecam. Idealna książka na nadchodzące wakacje!
Dziękuję Wydawnictwu Muza za egzemplarz książki. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...