poniedziałek, 29 lipca 2019

Milion nowych chwil - Katherine CenterMilion nowych chwil          Autor: Katherine Center
Tytuł: Milion nowych chwil
Wydawnictwo: Muza
Ilość stron: 416
Premiera: 17 lipiec
Opis wydawnictwa: Niezapomniana historia miłosna, która pokazuje, że nawet w najtrudniejszych okolicznościach jest miejsce na chwile radości.
Piękna i pełna mocy powieść o przetrwaniu.
Młoda, piękna i zdolna Margaret właśnie skończyła studia i zaraz rozpocznie wymarzoną pracę. Do tego jest w szczęśliwym związku z Chipem – przystojniakiem, który wkrótce ma otrzymać licencję pilota. Są walentynki i spodziewa się, że podczas wycieczki samolotem Chip jej się oświadczy. Potem wezmą ślub i będą żyli długo i szczęśliwie.
Jednak najpiękniejszy dzień w jej życiu zamienia się w koszmar. Romantyczny lot cessną kończy się wypadkiem, a Margaret odnosi poważne obrażenia i jest sparaliżowana. W jednej chwili traci wszystko. W szpitalu musi zmierzyć się z bolesną prawdą, że nic już nie będzie takie samo jak dawniej. Czy będzie potrafiła znaleźć własny sposób na życie, a po drodze zmierzyć się z rodzinnymi tajemnicami, uleczyć złamane serce i zrozumieć, że miłość można znaleźć w najmniej oczekiwanym miejscu?
Poruszająca fabuła, bohaterka, z którą łatwo się utożsamić, romantyczna historia miłosna, zabawne dialogi i odpowiednia dawka czarnego humoru czyni z tej powieści fantastyczną feel good novel.


**************************************************************************************
Pierwszy raz miałam do czynienia z książką typu feel good novel – czy rzeczywiście po jej przeczytaniu nie mogłam długo o niej zapomnieć? Czy podniosła mnie na duchu? Oczywiście, że tak. Jest to piękna historia o tym jak przetrwać, gdy wydaje ci się, że już wszystko co masz straciłaś! Jeśli macie gorsze dni, lub ktoś z waszych bliskich ma chwile załamania to proponuję by przeczytał tę oto książkę.

W momencie gdy poznajemy Margaret jest ona szczęśliwą dziewczyną, która niedawno ukończyła studia z biznesu. Zaproponowano jej świetne stanowisko w renomowanej firmie, a jej ukochany szykuje się do zaręczyn. Wykształcenie, przystojny, oddany chłopak, przyjaciele, rodzina to jest to co nadaje sens jej życiu. I nagle w wydawałoby się najpiękniejszym dniu, Maggie wszystko to traci w jednej chwili - w szalonym porywie wiatru.


Narzeczony, który nie potrafi zaakceptować tego co z jego powodu przytrafiło się Maggie, pogrąża się i w rezultacie odchodzi. Przyjaciele są, ale Margaret, w związku ze swoimi obrażeniami nie chce się z nimi widywać, ponieważ myśli, że w ich oczach ujrzy tylko współczucie. Przed nią długa rehabilitacji i brak większych nadziei na to, że kiedyś ponownie będzie mogła chodzić.  A do tego wszystkiego wychodzą na jaw skrywane rodzinne tajemnice…

Czy to już ten moment, gdy nie ma się nic do stracenia, a dalsze życie wydaje się pozbawione sensu?

Wtedy na drodze Maggie staje przystojny, ale gburowaty rehabilitant – Ian. Czy jego wsparcie, będzie początkiem drogi ku lepszemu? Czy może okaże się, że przyjaźń czy uczucie, które się między nimi tworzy będzie przeszkodą do odzyskania zdrowia? 
Jest to książka o samoakceptacji, o tym, że miłość zazwyczaj zjawia się wtedy kiedy najmniej się jej spodziewamy. „Milion nowych chwil” uświadamia nas, że koniec pewnego rozdziału w naszym życiu nie oznacza jego końca. Sami możemy dopisać kolejne strony powieści, a jakie one będą to zależy tylko i wyłącznie od nas i naszego nastawienia. Pamiętajcie szczęście ma wiele twarzy!  A największym bogactwem jest samo życie.
Jest to powieść, którą zdecydowanie powinien przeczytać każdy z nas. Niezależnie od tego czy jesteśmy na szczycie, czy może zbliżamy się do dna. Zapewne w całym swoim życiu będziemy mieli kilka chwil załamania, a wtedy przypomnijmy sobie losy Maggie i jej walki o lepsze jutro. Bierzmy z niej przykład i cieszmy się tym, co jest wokół nas."Gdyby porównać ludzkie uczucia do muzyki, moje przypominałyby orkiestrę bez dyrygenta. Słychać wiele różnych dźwięków, lecz nie wiadomo, jak je zinterpretować ani jak ułożyć z nich zrozumiałą melodię...Instrumenty mojego ciała grają: skóra głaskana przez wiatr, oczy patrzące w gwiazdy, płuca napełniające się rześkim powietrzem. Była to muzyka, dobra muzyka, nawet jeżeli nie potrafiłam rozpoznać melodii."
Polecam!


Dziękuję Wydawnictwu Muza za egzemplarz książki.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...