wtorek, 24 marca 2020

Osaczona - Pola Roxa

Osaczona – Pola Roxa


Autor: Pola Roxa

Tytuł:  Osaczona

Wydawnictwo: Lipstick Books

Premiera: 25.03.2020 r.

Opis wydawnictwa: 

 

Tylko dla dorosłych, którzy nie boją się swoich fantazji.

Karolina wiedzie stabilne i, w jej opinii, boleśnie nudne życie – ma męża, z którym prawie już nie rozmawia, dom pod Warszawą i niezbyt pasjonującą pracę w szklanym wieżowcu, do którego codziennie rano dojeżdża podmiejską kolejką. Coś zakłóci jednak ten spokój. Zacznie się od problemów w pracy i związku, aż nagle życie Karoliny wywróci się do góry nogami.

I w momencie kiedy kobiecie będzie się wydawało, że już nic dobrego jej nie spotka, na horyzoncie pojawi się przystojny i tajemniczy mężczyzna. Zadba o Karolinę tak, jak dawno nikt o nią nie zadbał…


********************************************************************Jeśli w jakimś związku nie jesteście szczęśliwi, to dajcie sobie spokój. Bezpieczna przystań jest ważna, ale czasem musimy wypłynąć, nawet jeśli pogoda za oknem jest niesprzyjająca.”

Osaczona to książka, która mnie zaintrygowała. Dlaczego? Autorka nie chce zdradzić kim jest, podobno historia powstała na bazie jej doświadczeń życiowych. Pomyślałam, czemu nie? Trzeba sprawdzić dlaczego to wszystko owiane jest taką tajemnicą.

Karolina to kobieta po trzydziestce. W podwarszawskim domu wiedzie nudne życie z mężem, który nie bardzo się nią interesuje. Ma kota – Księżniczkę, siostrę, która lubi zabalować i zniknąć oraz matkę, która od zawsze potrafiła podciąć jej skrzydła twierdząc  

„Karolinko, ty to za mądra nie jesteś, więc chociaż bądź pracowita.”  

W takim przeświadczeniu żyje już szesnaście lat, codziennie dojeżdżając kolejką do swojego szklanego miejsca pracy. W korpo jest kolejnym trybikiem, częścią wielkiej machiny. Ma przyjaciółkę, która jest jej jedyną odskocznią w tej szarej rzeczywistości.
Pewnego dnia jej życie zmieni się o 180 stopni. Wszystko, co do tej pory wydawało się poukładane, rozsypie się jak domek z kart. Każda osoba, która była jej bliska zawiedzie ją na całej linii. 

Załamana Karolina postanowi, na chwilę o tym wszystkim zapomnieć i wyjedzie z kraju, a tam pozna pewnego mężczyznę. Od tej chwili jej życie nabierze barw. Oboje są sobą zafascynowani. Po kilku spędzonych wspólnie dniach rozstają się znając swoje imiona, ale nie wiedzą gdzie mieszkają. Los jednak postawi Waldka ponownie na drodze Karoliny. Czy to ponowne spotkanie okaże się nowym lepszym życiem dla Karoliny? Waldek wydaje jej się idealny, dla niego Karolina będzie potrafiła zostawić za sobą wszystko i rozpocząć życie na nowo... Tylko ta sielanka szybko się skończy! 

Wyobraź sobie co się stanie, gdy uwierzysz, że może cię w życiu spotkać coś dobrego, a to dobro okaże się piękną bańką mydlaną?
Możecie się śmiać, ale wtedy myślałam, że jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie. Właściwie to nie myślałam. Po prostu byłam nią.”

Czy kobieta, której wydaje się, że straciła wszystko odnajdzie miłość i szczęście?

 
Na początku ta historia jest smutna, potem okazuje się seksowna i zabawna...ale w pewnym momencie akcja drastycznie przyspiesza. Robi się szybko, niebezpiecznie zadziornie i trochę niewiarygodnie.
Zastanawiam się czy jest to możliwe, że stłamszona przez życie, przyzwyczajona do uległości żoneczka może tak szybko stać się twardą, pyskatą i pewną siebie kobietą.
Jeśli chodzi o sceny zbliżenia to nie ma tu głaskania, całowania i delikatnych muśnięć. O nie! Jest ostro, mocno, dużo!

Cała historia przedstawiona jest w łatwy, przystępny do czytania sposób. Może trochę za bardzo sensacyjnie, miałam wrażenie, że czytam scenariusz z amerykańskiego filmu akcji. Ogólnie polecam, historia ciekawa, można przy niej spędzić mile czas.


W Osaczonej Pola Roxa przypomina nam jedno:

warto dążyć do miłości i o nią walczyć. Nie musi to być miłość szalona... Miłość, nawet ta najbardziej prozaiczna, jest najsilniejszym z uczuć łączących ludzi i przezwycięży wszystko.”


Dziękuję Wydawnictwu Lipstick Books za egzemplarz książki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...