wtorek, 17 marca 2020

Powiedz, że wrócisz - Roma NowiczPowiedz, że wrócisz – Roma Nowicz 


Autor: Roma Nowicz
Tytuł: Powiedz, że wrócisz
Wydawnictwo: Videograf
Premiera: 28.02.2020 r. 
 Opis wydawnictwa:


 

Przyjaźnili się od zawsze. Ona i ich dwóch. Jeden został policjantem, a drugi gangsterem. Pewnego dnia stali się wrogami. Ona musiała dokonać wyboru pomiędzy tym, co słuszne, a tym, co podłe. Nie miała świadomości, że kierując się rozsądkiem, zamieni swoje życie w piekło, a siebie – w ofiarę. Dopiero po latach zrozumiała, iż przez cały czas żyła w kłamstwie, a przyjaciel okazał się jej największym zagrożeniem. Chcąc ochronić swoją największą miłość, jest gotowa milczeć, nawet za cenę utraty ukochanego. Czy prawda wyjdzie na jaw i odsłoni przebiegłą intrygę sprzed lat, czy zwycięży kłamstwo.
Opowieść o namiętności, żądzy posiadania i manipulacji oraz o tym, w jaki sposób można zniszczyć duszę drugiego człowieka, a zagubioną kobietę zamienić w bezwolną ofiarę. ***************************************************************************


"Igor i Dominik. Kiedyś dwaj przyjaciele. Potem zaciekli wrogowie. Pewnie i ja miałam w tym swój udział, ale bardziej chodziło o to, że pewnego dnia stanęli po dwóch stronach barykady. Igor wszedł na drogę zbrodni. Dominik został policjantem. A gdzieś w tle istniały ich wzajemne pretensje dotyczące życia prywatnego". 

„Powiedz, że wrócisz” to książka o trójce przyjaciół. Osobach, które były dla siebie wszystkim, a przede wszystkim podporą w trudnych chwilach. Ale czy na pewno? Ona jedna i ich dwóch. Czy taki układ może być dla każdej strony zadowalający?
Akcja książki toczy się w przeszłości, gdy bohaterowie byli nastolatkami i w czasie obecnym, gdy mają po 30 lat. W ten sposób jesteśmy w stanie dowiedzieć się dlaczego ich losy potoczyły się w ten, a nie inny sposób. Do samego końca właściwie nie wiemy (choć może się domyślamy) dlaczego ich drogi rozeszły się, a każdego z nich spotkał taki, a nie inny los.

Może to wszystko co im się przytrafiło było dobrze zorganizowanym planem? Tylko komu zależało na tym, by ta potrójna przyjaźń nie przetrwała?
Natalia - 30 letnia właścicielka dobrze prosperującej restauracji nad morzem. Ma męża, jest nim jeden z jej nastoletnich przyjaciół – Dominik. Ale czy jest to miłość jej życia? Niestety nie. 

Dominik – szanowany w miasteczku policjant. Jeden z lepszych specjalistów w kryminalnym. Nie chce dopuść do siebie tego, że jego małżeństwo z Natalią tak naprawdę nie istnieje. 

Igor – Gangster. Były chłopak Natalii. Za młodu wskutek kradzieży trafił za kratki. Ich związek nie przetrwał próby. Powraca po kilku latach do rodzinnego miasteczka i pojawia się w lokalu Natalii. Czego chce? Odzyskać kobietę swojego życia, czy zemścić się na niej i jej mężu za zdradę?Namiętność, która łączy Natalię i Igora przez lata rozłąki nie zmalała.
„Połączyła nas kiedyś nie tylko młodzieńcza miłość, ale także silna namiętność. Taka, która nawet po latach nie pozwala o sobie zapomnieć”.
Czy to będzie problem w dokonaniu tego, co planował Igor? Czy to wpłynie na decyzję Natalii o rozwodzie? I co na to szanowany pan glina? 

   Jest to książka o  toksycznym związku. Porusza trudny temat przemocy domowej. Pokazuje nam jak wygląda życie ofiary. Jakie metody manipulacji stosuje sprawca. Nie będę za dużo zdradzała, bo warto to samemu przeczytać i przemyśleć. Są to sprawy, o których trzeba głośno mówić. Ofiara często nie przyznaje się do tego, co dzieje się za drzwiami jej domu. Oszukuje siebie i otoczenie. Kat natomiast może wydawać się dla wszystkich wokół dobrym, ułożonym człowiekiem.


"życie pokazało mi, że pozory mogą być mylące, a ludzie uchodzący za wzór cnót potrafią za zamkniętymi drzwiami swoich domów przeistaczać się w potwory."


 
 

Każdy z bohaterów „Powiedz, że wrócisz” według mnie prowadzi podwójne życie: jedno to pełne złudnego szczęścia, drugie brudne i ciemne. Cała trójka darzy się albo miłością, albo nienawiścią, abo jednym i drugim. Do czego doprowadzą tak silne uczucia? 

„Nienawiść, a szczególnie ta wzajemna, to silne uczucie, prawie tak bardzo jak miłość. Zobaczymy więc, co z tego wyniknie...” 


A może najlepszym wyjściem z sytuacji jest odcięcie się od tych, którzy burzą nasz wewnętrzny spokój. Tylko czy jest to możliwe?„Kategorycznie musiałam odciąć się od przeszłości i dwóch mężczyzn, którzy tak bardzo spierdolili mi życie. Miałam świadomość, że nie jestem bez winy, ale czy nie poniosłam już za to dostatecznej kary? Chciałam po prostu wstać rano i cieszyć się życiem...” 
  
Zdecydowanie polecam przeczytać tę książkę. A po lekturze zastanówmy się czy wokół nas nie ma osób, które znajdują się w podobnej sytuacji. Popatrzmy na szczegóły, nie biegnijmy, zatrzymajmy się na chwilkę i przeanalizujmy to co nas otacza. Może gdzieś obok jest osoba, która potrzebuje naszego wsparcia. 


Dziękuję Wydawnictwu Videograf za egzemplarz książki.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...